Menu Close

Чим не можуть займатися лікарі: заборонені дії

Лікар – це особа, яка має високий ступінь відповідальності та надає допомогу в лікуванні та відновленні здоров'я людей. Однак, існують певні обмеження та заборони для лікарів, які регулюють їхню професійну діяльність. Що ж лікар не має права робити?

Насамперед лікар не має права нехтувати етичними стандартами професії. Він повинен дотримуватися принципів довіри, конфіденційності та поваги до пацієнта. Лікар не має права розголошувати інформацію про здоров'я пацієнта без його згоди та необхідності. Також неприйнятно вести сексуальні стосунки з пацієнтами чи зловживати своїм становищем для інтимних контактів.

Крім того, лікар не має права проводити лікування, якщо немає необхідних знань та досвіду. Відповідальність за життя та здоров'я пацієнта вимагає від лікаря бути грамотним та кваліфікованим фахівцем. Якщо лікар усвідомлює, що не може надати необхідну медичну допомогу, він зобов'язаний перевести пацієнта до іншого фахівця або направити його до спеціалізованої установи.

Також лікар не має права відмовлятися від надання медичної допомоги пацієнту без поважних причин. Він не повинен дискримінувати пацієнта з політичних, релігійних, расових чи інших неприйнятних підстав. Відмову від допомоги допустимо лише у випадках, коли лікарю загрожує небезпека або якщо надання допомоги суперечить професійній етиці чи закону.

Що лікар не має права робити
НомерДія
1Порушувати медичну етику
2Порочити репутацію колег
3Робити неправомірні операції без згоди пацієнта
4Утримувати інформацію про неправильне лікування
5Проводити несанкціоновані медичні дослідження на людях

Що заборонено лікареві?

Забороняється будь-яку змову, а також корупційні відносини між лікарями та іншими фізичними та юридичними особами. Лікарю забороняється шахрайство у будь-якій формі, видача свідомо хибних висновків. Лікар не повинен втручатися в сімейне та особисте життя пацієнта, не маючи на те законних підстав.

Що має і не повинен робити лікар?

Лікар не вправі: використовувати методи медичного на пацієнта з його покарання, соціальній та інтересах третіх осіб. нав'язувати пацієнтові свої філософські, релігійні та політичні погляди. Особисті упередження лікаря та інші непрофесійні мотиви не повинні впливати на діагностику та лікування

Коли лікар має право відмовити у прийомі?

споріднений або дружній зв'язок з хворим, який перешкоджатиме повноцінному лікуванню; вчинення пацієнтом протиправного або аморального вчинку, який і став причиною необхідності медичної допомоги (у цьому випадку мова частіше йде про осіб, які вчинили кримінальний злочин).