Menu Close

Як зняти обмеження з іпотеки та отримати повноцінну свободу

Придбання житла в іпотеку є одним із найпопулярніших способів вирішити питання із житловим забезпеченням. Однак, існує безліч обмежень, що накладаються на позичальника, пов'язані з цією формою кредитування. Наприклад, банк може встановити обмеження щодо раннього погашення кредиту або продажу закладеного об'єкта нерухомості.

Проте не всі позичальники хочуть залишатися в таких умовах на все життя. Багато хто з них запитує, як позбутися обмежень по іпотеці і стати повноцінними власниками свого житла. У цій статті ми розповімо вам про деякі способи, які можуть допомогти вам позбутися обмежень щодо іпотеки та отримати повні права на вашу нерухомість.

Одним із перших кроків, який ви можете зробити, є оплата кредиту повністю або в частковому обсязі. Деякі банки дають можливість дострокового погашення іпотеки без штрафних санкцій. Погасивши заборгованість не повністю, але в значному обсязі, ви зможете знизити розмір заборгованості, що залишилася, і в результаті зняти деякі обмеження, які були накладені на вас як позичальника.

Як зняти обмеження з іпотеки
КрокДія
1Підготовка документів
2Ознайомлення з умовами та вимогами банків
3Вибір відповідної банківської програми з іпотеки
4Подання заявки на отримання іпотеки до обраного банку
5Проходження оцінки нерухомості
6Розгляд заявки банком
7Підписання договору та отримання іпотечного кредиту
8Оформлення іпотеки у реєстраційних інстанціях
9Виконання всіх зобов'язань щодо іпотеки
10Погашення іпотечного кредиту

Як зняти арешт із іпотечної квартири?

Чи можна зняти арешт із іпотечного рахунку Щоб отримати розстрочку, боржнику необхідно звернутися із заявою до судових пристав протягом п'яти днів після накладення арешту на банківський рахунок. До заяви слід додати документи, що підтверджують фінансові зобов'язання перед третіми особами.

Що робити після зняття обтяження з іпотеки?

Після повного погашення іпотеки та отримання від банку потрібних документів громадянин звертається до Росреєстру або до МФЦ за місцем прописки чи проживання. Попередньо можна записатися на прийом через Держпослуги або взяти талон до МФЦ, тоді не потрібно буде стояти у чергах.

Де зберігається заставна після зняття обтяження?

При цьому виписку ЄДРН з позначкою про зняття обтяження або заставну, яку подавав позичальник, йому не повертають. Заставна зберігається у Росреестрі, і позичальник може отримати її на руки з позначкою управління про зняття обтяження через окреме звернення до Росреєстру на інтернет-сторінці держоргану.